Bemutatkozik az óvodánk

"Ha a gyermekek elfogadva és barátságban élnek, megtanulják megkeresni a szeretet a világban!"
(Dorothy L. Holte: Egy élet a kezedben)
Intézményünk Sárkeresztúron, a 63-as főút mentén helyezkedik el, Székesfehérvártól délre. Településünk földrajzi környezete jónak mondható, vidéki, falusias környezet, sok fás,ligetes területtel, jó infrastruktúrális háttérrel. Munkalehetőség kevés van a településen,egyre többen vállalnak ingázást a munka miatt, a közeli megyeszékhelyre, helyben a mezőgazdasági területen, közmunka programban,illetve a helyi Hangya Szociális Szövetkezetben tudnak elhelyezkedni az emberek,de igen magas a munkanélküliek aránya is,akik általában segélyekből, családi pótlékból élnek.

Intézményünkben 7 csoportban neveljük a gyermekeket,maximális csoport létszámmal. Óvodánk maximális férőhelye 157 fő,mely szinte minden évben kihasználásra is kerül. Csoportjainkban integráltan neveljük a BTM-es és SNI-s gyermekeket.

Intézményünk tagja,alapító tagja a Fejér Megyei Tehetség Tanácsának,akkreditált tehetség pont. Kiemelt feladatnak tekintjük a hátránykompenzációs tevékenységen túl a tehetségígéretek azonosítását,fejlesztését,illetve a megfelelő beiskolázás segítését.

2017-ben kapcsolódtunk be az EFOP-3.1.3.-16 számú "Esélyteremtő Óvoda" pályázatba,ahol Dél-Fejér 10 óvodájával vagyunk szoros szakmai kapcsolatban. A projektekben,intézményünk módszertani központ lett,hátránykompenzációs jógyakorlatának köszönhetően.

Intézményünkben az óvodapedagógusok engedélyezett létszáma 15 fő. Jelenleg igen magas számú óvodapedagógus hiánnyal küzdünk. Nevelőtestületünk részeként tekintünk a pedagógiai munkát segítő pedagógiai asszisztensekre,hiszen munkájukkal ők is részesei az innovatív ismeretek, módszerek kipróbálására nyitott,a hátrány kompenzálására elkötelezett pedagógus közösségnek.
Óvodapedagógusaink  többsége 25-40 éve dolgozik óvodapedagógusként,jelenlegi munkahelyén. Fontos számukra a folyamatos megújulás,új módszerek,tevékenységi módok,szervezeti formák megismerése. Ön-, és továbbképzésüket rendszerint  az intézmény kiemelt cél- és feladatrendszerének megfelően tervezték, valósították meg. Így intézményünkben szinte mindenki rendelkezik szakvizsgás, másoddiplomás végzettséggel.

A futó pályázatok szakmai megvalósításához rendszerint szükséges mentor vagy bevont óvodapedagógus delegálása. A nevelőtestület szinte minden tagja  vett már részt ilyen jellegű munkában, amikor 1-2 év tartamban a projekttel összhangban kellett szakmai tartalmakat létrehozni, megosztani intézményen kívüli óvodapedagógusokkal.

Nevelőtestületünk tagjai a Pedagógus életpályamodell részeseként működő minősítéseken is aktívan vesznek részt,már mindenki megszerezte a Pedagógus II. minősítést,illetve 1 fő Mesterpedagógus fokozatot.
óvodánk madártávlatból

8125 Sárkeresztúr, Szt.István út 50/b